Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rok szkolny 2008/2009

 
 
 
ROK SZKOLNY 2008/2009
 
16.12.2009
Kiermasz świąteczny zorganizowany przez Samorząd Uczniowski - fotorelacja
 
 
15.12.2009
Wojewódzki Mikołajkowy Turniej Rekreacyjny   -   fotorelacja
 
 
31.11.2009
Kółko europejskie

W każdy czwartek  w godzinach od 13.30 do 15.00 odbywają się zajęcia kółka europejskiego „EuroSława”.

Celem zajęć jest pogłębianie  wiedzy na temat państw Uni Europejskiej oraz rozwijanie zainteresowań państwami Uni.

Opiekun kółka historycznego jest p. Krystyna Łajko.

fotorelacja z wycieczki

 
 
31.11.2009
Wojewódzki Mikołajkowy Turniej Rekreacyjny

Dnia 3.12.09 na Hali Sportowej ZSP w Sławie o godz.10:00 odbędzie się Wojewódzki Mikołajkowy Turniej Rekreacyjny Pn: „Sportowe Małe Co Nico”. Organizatorem jest: Uczniowski Klub Sportowy ,,Tarcza”

 Celem imprezy jest:

-          popularyzacja i upowszechnienie czynnego wypoczynku dzieci wiejskich,

-          poszukiwanie wzorcowych form rekreacji wśród dzieci wiejskich,

-          tworzenie warunków do uczestniczenia w różnych formach sportu i rekreacji dla wiejskich szkół podstawowych.

Serdecznie zapraszamy !!!

 

 

29.11.2009

Kiermasz z okazji zbliżających się świąt

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia postanowiliśmy zorganizować kiermasz i włączyć w to przedsięwzięcie rodziców.

Termin 27 listopada był więc nieprzypadkowy gdyż tego dnia zaplanowane było zebranie z rodzicami. Stoisko , które witało przybyłych rodziców zaopatrzone było w kartki świąteczne, obrazki, torby i pudła na prezenty , które zrobiły największe wrażenie. Wszystkie prace wykonane zostały przez uczniów na lekcjach plastyki oraz na zajęciach plastycznych- świetlicowych . Włożyli oni dużo swojej pracy w przygotowanie tych towarów. Nowopoznana  metoda de coupage-u sprawiła ,że kupujący z przyjemnością oglądali i kupowali efektowne prace.

Pieniądze zebrane w kwocie 454zł50gr zostaną w porozumieniu z p. Haliną Nowak wydane na zakup potrzebnych przyborów szkolnych i plastycznych dla najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły         w ramach paczki świątecznej.   Kiermasz spotkał się z miłym odzewem ze strony nauczycieli jak i rodziców dlatego mamy zamiar kontynuować go w przyszłym roku w okolicach świąt Bożego Narodzenia i poszerzyć sprzedawane artykuły o prace dzieci z klas I-III.

W sprzedaży pomocą służyły  uczennice kl.V b oraz nauczyciele: P. Ela Mazur oraz P. Halina Nowak.

fotorelacja

 

 

23.09.2009
Biblioteka Szkolna
Międzynarodowe święto bibliotek szkolnych

Zapraszamy klasy IV-VI na wystawę pod tytułem „Moje hobby”

i do udziału w konkursie „W każdej szkole są książkowe mole”. Szczegóły konkursu na gazetce ściennej „Wieści z biblioteki”

 
 
21.09.2009
Mistrzostwa Sławy w Unihocka
Klasyfikacja po zakończeniu rozgrywek
I miejsce - PSP Krzepielów
II miejsce - Sp Stare Strącze
III miejsce - PSP Sława
IV miejsce - Sp Ciosaniec
fotorelacja
 
 
20.09.2009
Komunikat
Już jutro tj. 21.10.2009 w naszej szkole na boisku szkolnym odbędą się Mistrzostwa Sławy w Unihocku. Organizatorem jest nasza szkoła. Serdecznie wszystkich zapraszamy !!!
 
20.09.2009
Sadzenie lasu  -  fotorelacja
 
 
17.10.2009
Jan Paweł II
16 października w całej Polsce wspominano 31. rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Świętego Piotra w Rzymie. W naszej szkole na ul. Ogrodowej dzieci    z klas 1 – 3 przygotowały krótkie przedstawienie na temat papieża Jana Pawła II pod opieką pani Ewy Chojnackiej. Więcej o Papieżu tutaj
 
 
16.10.2009

Kółko informatyczne

Trwają prace uczniów nad stworzeniem strony www Kólka Informatycznego w PSP Sławie.
Projekt strony - http://www.psp-informatyczne.yoyo.pl/
 
 
15.10.2009
Dzień Edukacji Narodowej
Jak co roku, w dniu 14 października, w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), obchodzimy polskie święto branżowe oświaty i szkolnictwa wyższego. Popularnie święto to zwane jest Dniem Nauczyciela a utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 roku. Uroczystość przygotowana przez klasy trzecie na ul. Ogrodowej cieszyła się wielkim uznaniem zarówno ze strony nauczycieli, zaproszonych gości jak i pozostałych uczniów - fotorelacja
 
30.09.2009
Kółko historyczne
W szkole działa kółko historyczne, które prowadzi pani Monika Pilarczyk-Dudziak więcej
 
 
30.09.2009
Mistrzostwa Sławy w Biegach Przełajowych
fotorelacja z zawodów - tutaj
 
28.09.2009
Inauguracja Szkolnego Roku Sportowego 2009/2010
25 września odbyła się Inauguracja Szkolnego Roku Sportowego 2009/2010. Po wniesieniu znicza przez sportowców PSP w Sławie i wygłoszeniu Przyrzeczenia Sportowców uroczystego otwarcia imprezy dokonał p. Jacek Smektała  dyrektor PSP w Sławie. W spartiakadzie uczesniczyli uczniowie klas IV – VI . Konkurencjami były rzut do kosza, rzut do celu, wyścigi w workach, przeciąganie liny oraz sztafeta wahadłowa. W konkurencjach tych po podsumowaniu punktów w kategorii klas IV najlepszą okazała się klasa IV A zdobywając I miejsce. II miejsce zdobyła klasa IV D. Miejsce III klsa IVB a IV - klsa IVC.  W kategorii klas V pierwsze miejsce zdobyła klasa VD, II miejsce kl.VC, III Miejsce V B, IV miejsce V A. I miejsce w kategorii klas VI zajęła kl. VID, II miejsce – VIC, II miejsce VIA i IV miejsce – VIB. 
 
 
17.09.2009
70 rocznica ataku ZSRR na Polskę
fotorelacja z uroczystości - tutaj
lekcja z udziałem przedstawicieli Związku Sybiraków - tutaj
 
 
01.09.2009
Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2009/2010
zdjęcia- tutaj
 
 
19.06.2009
Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2008/2009
W Piątek 19 czerwca odbyła sie uroczystość zakończenia roku szkolnego 2008/2009.
zdjęcia- tutaj
 
 
18.06.2009
Turniej Judo o Puchar Dyrektora Szkoły
Turniej Judo o Puchar Dyrektora Szkoły, odbył się na hali ZSP w Sławie. W turnieju wzięły  udział dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sławie, które pod okiem pana Macieja Kaczorowskiego trenują ten piękną dyscyplinę sportową. Turniej odbył się z podziałem na kategorie wagowe. W kategoriach tych, judocy zmierzyli się "każdy z każdym". Po efektywnych i pełnych emocji walkach klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:
foto
 
 
10.06.2009
Finał Wojewódzki w Piłce Nożnej dziewcząt
Finał Wojewódzki w Piłce Nożnej dziewcząt, który odbył się 10 czerwca 2009 roku w Ciosańcu przyniósł niezwykle wiele wrażeń kibicom. Reprezentacja szkoły zmierzyła się z najlepszymi drużynami z województwa lubuskiego. Cztery drużyny: Sława, Trzebiechów, Słubice i Santok (drużyna nie dojechała na zawody) rywalizowały o najlepsze miejsce w województwie.  Po zaciętych i pełnych emocji pojedynkach ostatecznie I miejsce zajęła drużyna ze Słubic, II miejsce wywalczyła drużyna z Trzebiechowa, a III miejsce drużyna ze Sławy. Serdecznie gratulacje reprezentacji naszej szkoły za zajęcie wysokiego miejsca w tak ważnych zawodach foto
 
26.05.2009
Judocy w naszej szkole
Dnia 23.05.09 odbył się XI Turniej Judo o  Puchar Prezydenta Nowej Soli. W zawodach wystąpiło 270 uczestników z całej Polski i z Niemiec. Wśród zawodników sławskich znaleźli się uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sławie.Złote medale w swoich kategoriach wagowych zdobyli:
Oskar Mahdadi
Mateusz Bernacki
Aleksandra Kaliska
Srebrne medale zdobyły:
Anna Stojko
Martyna Kowalewicz
Brązowe medale zdobyli:
Michał Rusowicz
Aleksander Wasinkiewicz
Pozostali zawodnicy uplasowali się również na punktowanych miejscach:
IV miejsce zdobył Jakub Rosler, a V miejsca zdobyli Kacper Jarmużek, Dominik Kowalski, Jakub Malcher i Krystian Żurawski.
Gratulujemy wyników i życzymy sukcesów.
 
 
Sukces Sławskich Judoków - link do artykułu
 
26.05.2009
I miejsce - "5 piłkarskie" chłopcy
25 maja w Szlichtyngowej  reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce w zawodach półfinałowych w "5 piłkarskich" chłopców, awansując tym samym do rozgrywek finałowych województwa w rozgrywkach   "Lubuskiej Olimpiady Młodzieży". Skład reprezentacji: Bartosz Wcisło, Piotr Kocioruba, Amadeusz Rus, Mikołaj Ulanicki, Igor Zienkiewicz, . Dziewczyny zakwalifikowały się do zawodów finałowych serdecznie gratulując.
 
24.05.2009
I miejsce - "5 piłkarskie" dziewcząt
22 maja w Świebodzinie  reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejscew zawodach półfinałowych w "5 piłkarskich" dziewcząt. Skład reprezentacji: Magdalena Polańska, Jolanta i Elżbieta Gołąb, Julia Łaskawiec, Małgorzata Todoruk, Anna Stojko, Honorata Kurpisz, Żaneta Wojcieszyk. Dziewczyny zakwalifikowały sie do zawodów finałowych województwa, czego serdecznie im gratulujemy.
 
14.05.2009
Czwórbój Lekkoatletyczny
5 maja na stadionie w Sławie zostały rozegrane zawody w Czwórboju Lekkoatletycznym szkół podstawowych. Organizatorem zawodów była nasz szkoła. W zawodach wzięły udział szkoły z Ciosańca, Starego Strącza, Krzepielowa i Sławy. Po podsumowaniu konkurencji: skoku w dal, rzutu piłeczką palantową, biegu na 60 m i 1000/600m ostatecznie szkoła ze Sławy zajęła I miejsce. II miejsce zajęła szkoła ze Starego Strącza, III miejsce - szkoła z Ciosańca i IV miejsce - Krzepielów. Wśród najlepszych indywidualnych zawodników spośród uczestniczących szkół w zawodach Piotr Kocioruba ze Sławy zajął I miejsce.  W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Magdalena Polańska również nasza uczennica. Serdecznie gratulujemy sukcesów !! foto
 
30.04.2009
Gminne zawody w biegach przełajowych
Jak co roku, kolejne zmagania w gminnych biegach przełajowych odbyły się w leśnym klimacie w Ciosańcu. Było to 28. 04. 2009 r. Biegli uczniowie z 6 szkół w kategoriach: klasy 1-3 (nauczaniezintegrowane), klasy 4-6 (szkoła podstawowa) i klasy 1-3 (gimnazjum). Dzieci otrzymały nie tylko
dyplomy, ale i ciekawe nagrody (plecaki), które  ufundował Urząd Miasta i Gminy w Sławie.
foto
 
28.04.2009
Chór szkolny
W szkole podstawowej w Sławie od 2 lat istnieje chór szkolny, który prowadzi p. Antoni Adam Krenc.
śpiewają na każdej uroczystości, które są przygotowywane w szkole. Wyjeżdżają również na przeglądy
takie jak:
-Przegląd pieśni patriotycznej
-Przegląd pieśni wojskowej
-Przegląd kolęd i pastorałek

W ostatnią niedziele tj. 26.04.09 nasz szkolny chór był na przeglądzie pieśni patriorycznej i wojskowej we Wschowie.
Każdy uczestnik dostał po czekoladzie, dla naszego pana dyrektora również nie zabrakło.
Pan dyrektor otrzymał również Dyplom i książke o "J.Piłsudskim".
Pan dyrektor pogratulował i podziękował delegacji, która przyniosła nagrody.
 
24.04.2009
Spotkanie z Sybirakami
W kwietniu w Publicznej Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły uczniowie klas szóstych spotkali się z przedstawicielami Związku Sybiraków Panią Reginą Bugaj i Panem Franciszkiem Klichem.Zaproszeni goście podczas lekcji historii opowiadali naszej młodzieży o swoich  ciężkich przeżyciach podczas zesłania na Syberii w czasie II wojny. Uczniowie z chęcią i zainteresowaniem słuchali opowieści pani Bugaj i pana Klicha, dzieci zadawały pytania gościom jednak 45 minutowa lekcja okazała się zbyt krótka by Sybiracy mogli się podzielić wszystkimi cennymi informacjami z pobytu na dalekiej Syberii. Mamy nadzieję , że w niedługim czasie znowu spotkamy się z przedstawicielami Związku Sybiraków na niecodziennej lekcji historii .  Jeszcze raz dziękujemy za spotkanie w naszej szkole. foto
 
22.04.2009
Dni Ziemi w PSP Sława
22 kwietnia uczniowie klas IV uczestniczyli w wycieczce do Radzynia. Spotkanie na stacji IMGW ( Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) z panem  mgr Alfredem  Röslerem dotyczyło ochrony wody, gleby oraz roślin i zwierzą zamieszkujących naszą okolicę. Na spacer do lasu z leśniczym z leśnictwa klasy poszły  z panem Łukaszem, który opowiadał o drzewach naszych lasów i zagrożeniach pożarowych. Na zakończenie przy ognisku zostały upieczone kiełbaski. Po skonsumowaniu klasy wróciły do szkoły. foto
 
23.03.2009
Zebranie 26.03.2009r
dla Kl VI Godz 18:00
ul. Henryka Pobożnego 6
 
20.03.2009
Obchodach 64 rocznicy walk o Kołobrzeg
Dnia 18 marca 2009 r. grupa uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sławie wzięła udział w obchodach 64 rocznicy walk o Kołobrzeg. Kilkadziesiąt osób, na czele z p. Romanem Frankiewiczem, wnukiem Franciszka Niewidziajły, który jest patronem Publicznej Szkoły Podstawowej w Sławie, zwiedziło  Kołobrzeg poznając historię walk o te miasto. Franciszek Niewidziajło, kapral, który 18 marca 1945 dokonał symbolicznego aktu zaślubin Polski z morzem poprzez wrzucenie pierścienia do wody morskiej wypowiadając słowa: „Przyszliśmy, Morze (...) Przysięgamy, że Cię nigdy nie opuścimy. Rzucając ten pierścień w Twe fale biorę z tobą ślub, ponieważ Tyś było i będziesz nasze..." jest patronem szkoły od 1983 r.
Więcej informacji oraz filmy wideo znajdziesz tutaj
 
11.03.2009
Półfinały w Tenisie stołowym dziewcząt
09 i 10.03.2009   o  godz. 10.00 w Żaganiu na  hali widowiskowej odbyły się  półfinałowe zawody w tenisie stołowym dziewcząt (09.03) i Chłopców (10.03). Nasza reprezentacja dziewcząt w składzie: Elżbieta Gołąb i Julia Łaskawiec oraz chłopców : Marcin Kozłowski, Dominik Kozłowski i Patryk Korolko wywalczyli 7 miejsce...
 
12.02.2009
Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika
Dnia 11 lutego 2009 r. odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika. Celem głównym pasowania jest wzbudzenie zainteresowania książką oraz zachęcenie do korzystania ze zbiorów biblioteki.  Uczniowie z klas IV-VI pod kierunkiem bibliotekarza- pani E. Mazur przygotowali przedstawienie pod tytułem „Ballada o znudzonej królewnie”. W ten sposób uczniowie przekazali pierwszakom najważniejsze informacje na temat poszanowania książek. Pasowani na czytelnika mieli okazję przekonać się jak ważna jest umiejętność czytania. Następnie uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników . foto
 
10.02.2009
Ferie w szkole !!!
Od poniedziałku tj. 16 lutego rozpoczynają się ferie zimowe w naszej szkole. Ostatnim dniem jakim idziemy do szkoły jest 13 luty (piątek). Dyrekcja i grono pedagogiczne życzą udanego wypoczynku ze zwróceniem uwagi na bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku.
Szczegółowy  program zajęć w czasie ferii- tutaj
 
08.02.2009
   Zimowe ptakoliczenie
W sobotę 24 stycznia br. na placu ks. Tomkiewicza zebrała się grupa blisko 20 dzieci w celu zimowego liczenia ptaków. Organizatorem akcji była  p. Elżbieta Maleńczyk – nauczyciel ze sławskiej szkoły podstawowej.
 
 
03.02.2009
Zebranie dla rodziców  -  05.02.2009r  na ul. Ogrodowej 1
Klas   I -III  Godz 17:00
Klas  IV - VI  Godz 18:00
 
31.01.2009
Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej chłopców
31 stycznia we Wschowie na hali Gimnazjum nr. 2 odbył się Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej chłopców klas VI szkoły podstawowej.     
W turnieju wzięło udział osiem drużyn z okolic powiatu. Po losowaniu, nasza drużyna znalazła się w grupie B  obok drużyn ze Śednicy, Osowej Sieni oraz Wschowy. Po udanym rozegraniu  meczy w grupie, nasza reprezentacja przerzedła do półfinału wygrywając i awansując do finału wraz z drużyna ze Szlichtyngowej. Po zaciętym pojedynku nasza reprezentacja wywalczyła pierwsze miejsce w turnieju otrzymując wspaniały puchar. W skład reprezentacji wchodzili: Szafer Radosław, Zienkiewicz Igor, Kocioruba Piotr, Strzelec Adrian,  Ulanicki Mikołaj, Bem Grzegorz, Wcisło Bartosz, Rus Amadeusz.
 
17.01.2009
Turniej "RUCH RZEŹBI UMYSŁ"
17 stycznia 2009 r. na Hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie odbył się Turniej zabawowo-sportowy pod hasłem "RUCH RZEŹBI UMYSŁ" zorganizowany przez Samorząd Uczniowski  i nauczycieli wychowania fizycznego.
Turniej miał na celu kształtowanie i promowanie aktywnych form wypoczynku, integrację środowiska szkolnego w rywalizacji sportowej oraz kształtowanie cech sportowej rywalizacji, ambicji i wysiłku fizycznego. Turniej dostarczył wszystkim dużo zabawy i trochę rywalizacji. 
Zdjęcia z Turnieju tutaj
 
11.01.2009
W Sobotę 17 stycznia odrabiamy zajęcia lekcyjne z 2 stycznia.
Zajęcia rozpoczną się na Hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych od godz 8:00 występem zespołów tanecznych z naszej szkoły. Rozegrany zostanie również turniej piłki nożnej. Po zakończeniu sportowych zmagań dalsze zajęcia prowadzone będą w szkole.
 
 
10.01.2009
Nowy adres strony szkolnej
Od stycznia nowego roku Strona szkolna Publicznej Szkoły Podstawowej posiada nowy adres strony: www.psp.slawa.org.pl. Jeśli wejdziesz na "starą" stronę szkoły (www.psp-slawa.yoyo.pl)  zostaniesz automatycznie przekierowany na nowy adres strony.
 
 
13.12.2008
Turniej Piłki Halowej
11 grudnia w Hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie  odbył się Turniej Piłki Halowej Szkół Podstawowych
i Gimnazjum. O godzinie 10-ej w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych rozpoczęto rywalizację. W Turnieju wzięło udział 9 drużyn ze szkół znajdujących się na terenie gminy Sława.
    I miejsce wśród Szkół Podstawowych przypadło dla PSP ze Sławy, natomiast I miejsce wśród Gimnazjum zdobyło również Gimnazjum sławskie. Drużyny w nagrodę dostały prócz dyplomu i pucharu, drobne upominki, między innymi: piłki. Nagrody ufundowane zostały przez Urząd Miejski w Sławie.
 
09.12.2008
„Edukacja skuteczna, przyjazna i nowoczesna”
„Edukacja skuteczna, przyjazna i nowoczesna”- pod takim hasłem w auli Publicznej Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie odbyła się 5 grudnia br. powiatowa konferencja oświatowa.
 więcej...
 
26.11.2008
 Dyskoteka Andrzejkowa
      Już w czwartek zorganizowana będzie przez Samorząd Uczniowski, kierowany przez p. Krystynę Łajko Dyskoteka Andrzejkowa - Serdecznie wszystkich zapraszamy na godzinę 16.00.
 
22.11.2008
"W Europie Jeździmy Bezpiecznie"
     Dnia 22 listopada 2008 nasza szkoła wzięła udział w konkursie    "W Europie Jeździmy Bezpiecznie", który odbył się w Szkole  Podstawowej w Otyniu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas IV - VI w składzie: Anna Frąk, Dominika Kalinowska, Konrad Stępczak. Byliśmy jedną z 4 szkół które dołączyły do tej imprezy odbywającej się co roku od kilku lat. Po teście i jazdach praktycznych najlepszą okazała się drużyna przygotowana przez Panią Mariolę Sowińską - koordynatora ze Szkoły Podstawowej w Klenicy. Ciągle trwają ustalenia dotyczące miejsc eliminacji rejonowych. Wkrótce poinformujemy was o miejscu zajętym przez naszą reprezentację.
 
28.10.2008
 Chrzest kl. IV
      Dnia  1 listopada 2008 odbędzie się Chrzest kl. IV, organizowany przez  Samorząd Uczniowski  oraz nauczycieli wychowania fizycznego. Miejscem imprezy będzie Hala widowiskowo – sportowa przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie. Rozpoczęcie  imprezy o godzinie 8:00 . Serdecznie zapraszamy czwartoklasistów oraz wszystkich zainteresowanych.
 
23.10.2008  
"Piątki piłkarskie dziewcząt"
      Dnia 23 października 2008 r na boisku szkoły podstawowej w Ciosańcu nasza reprezentacja dziewcząt zajęła I miejsce w "Piątkach piłkarskich dziewcząt" awansując tym samym do rozgrywek powiatowych, które odbędą się na wiosnę 2009 roku. Skład reprezentacji: Elżbieta i Jola Goła, Julia Łaskawiec, Małgorzata Tondoruk, Żaneta Wojcieszyk, Kaja Frankiewicz, Anna Stojko, Anna Trzciołek, Honorata Kurpisz, Magda Polańska, Klaudia Zgaińska

Mapa strony

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Blog szkoły

Gazetka szkolna