Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rok szkolny 2011/2012

 

 
                                                               ROK SZKOLNY 2011/2012
 
17.06.2012

III FESTYN RODZINNY

galeria

05.06.2012
DZIEŃ DZIECKA W ŚMIESZKOWIE

Dnia 4 czerwca na terenie szkoły odbył się Dzień Dziecka. Pomimo porannych zachmurzeń pogoda nam jednak dopisała i przed południem wyszło zza chmur wyczekiwane słońce. (Nie obyło się bez czarów ) Nauczyciele zorganizowali gry i zabawy oraz dmuchany zamek do skakania dla dzieci. Dzieci zostały wymalowane specjalnymi kredkami i farbami. Uśmiech nie schodził im z twarzy. Po zabawach przyszedł czas na kiełbaski z grilla, które dzieciom smakowały wyjątkowo. Dzień minął bardzo szybko, miejmy nadzieje ze za rok również będzie tak wesoło. Serdeczne podziękowania dla Pani Agnieszki Wojciechowskiej, Pana Piotra Młynarczaka, Pana Radosława Maćkowiaka Pana Romana Maciejewskiego i jego syna Arkadiusza. Podziękowania również dla Panów Edwarda Kurpisza i Jana Boczka za przywiezienie i użyczenie grila. Dziękujemy za pomoc!

foto
 
29.06.2012
DZIEŃ MATKI I OJCA W ŚMIESZKOWIE

Dzień Matki i Ojca w Śmieszkowie
Dnia 28maja w Domu Kultury w Śmieszkowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki i Ojca. Dzieci z klas I III i oddziałów przedszkolnych przygotowały wierszyki i piosenki dla rodziców. Podczas uroczystości na instrumencie klawiszowym -keyboardzie zagrała uczennica klasy III Marcelina Czarnota. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki a na koniec wręczyły laurki i kwiaty. Do życzeń dołączył się również pan dyrektor Jacek Smektała, pani wicedyrektor Jolanta Hanaczewska oraz nauczyciele. Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze. Następnie rodzice udali sie na słodki poczęstunek. Podziękowania dla Pana Piotra za nagłośnienie."


foto

 
22.05.2012

Turniej Europejski „EUROSŁAWA 2012"

Znakomita oprawa i duże emocje, tak można podsumować rozegrany w piątek 18 maja 2012 r.  na boisku „Orlik” w Sławie  turniej przyjaźni pt: „Eurosława 2012” z okazji Euro 2012 oraz 700 – lecia Sławy. Organizatorem imprezy był Uczniowski Klub Sportowy „Tarcza” działający przy Publicznej Szkole Podstawowej w Sławie. W festynie brało udział ok. 700 osób w tym i młodzieży ze  szkół gminnych. Młodsi  uczestnicy  turnieju byli wraz ze swoimi rodzicami, opiekunami, nauczycielami oraz katechetami.

Uczniowie klas IV – VI  współzawodniczyli w rozgrywkach sportowych. Delegacje poszczególnych szkół i klas symbolicznie reprezentowały drużyny krajów Unii Europejskiej. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności podczas gier i zbaw umysłowych,plastycznych i sportowych.

 

Celem turnieju była:

-         uczczenie 700 – lecia Sławy,

-         propagowanie piłki nożnej,

-         integracja środowiska szkolnego, 

-         wykorzystanie poznanej wiedzy w zabawie.

 

Rangę imprezy podniosła obecność zaproszonych gości:

-         Krzysztof Gruszewski – Wiceburmistrz Sławy

-         Danuta Pitrowska – Sekretarz Gminy

-         Aleksander Polański – Przewodniczący Rady Miejskiej

-         Jacek Smektała –Dyrektor PSP Sława  

-         Jarosław Moryto – kierownik obiektów sportowych

-         dyrektorzy i nauczyciele szkółgminnych

 

 W ramach współzawodnictwa sportowego w turnieju wzięły udział szkoły ze Stare Strącza reprezentując  państwoHolandię, Ciosaniec Francję, oraz Sława reprezentująca poszczególne państwa: Klasy VI A,B,C,D – Niemcy, Klasy VA i IVA – Hiszpanię, Klasy VB i IVB – Portugalię, Klasy VC i IVC – Włochy i Klasy VD i IVD – Polskę.

Turniej rozpoczął hejnał sławski, a przy piosence „Polonez sławski” drużyny pod banderami różnych państw uroczyście weszły na murawę boiska.

Dużą niespodzianka dla uczestników było wypuszczenie gołębi pocztowych przez PZHGP Odział Sława symbolizujących przyjaźń i walkę w duchu fair play.

Szkoła językowa „Academia” ze Sławy, która wspiera nasze sportowe inicjatywy zgromadziła dużą grupę zainteresowanych.. Atrakcją stały się rysunki na twarzach kibiców symbolizujących barwy narodowe wybranego państwa.

Na zakończenie rozgrywek, każda szkoła otrzymała piękne piłki, puchary i dyplomy. Wręczenia nagród dokonali pan Krzysztof Gruszewski i Jacek Smoktała oraz Danuta Pitrowska i Aleksander Polański.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom i zaproszonym gościom:

-         Urzędowi Miejskiemu w Sławie,

-         Dyrektorowi PSP Sława Jackowi Smektale,

-         Radzie Rodziców przy PSP Sława 

 

    Podziękowania  za pomoc w organizacji turnieju kierujemy również do :

-         Obsługi boiska „Orlik”,

-         Sędziom: M. Szafferowi, E. Hartmanowi,

-         Eugeniuszowi Jaworskiemu (Polski Związek Hodowli Gołębi Pocztowych),

-         właścicielom sklepu państwa Kijowskich,

-         rodzicom za upieczone ciasto oraz koleżankom i kolegom.

   Wrażenia estetyczne i sportowe pozostaną na długo w naszej pamięci.

 

Zapraszamy za rok !!!

Z europejskimi pozdrowieniami - Organizatorzy

foto
 
23.04.2012
II RODZINNY RAJD ROWEROWY

Już po raz drugi w sobotę 12.05.2012 r. odbędzie się II RODZINNY RAJD ROWEROWY ! Organizatorem rajdu jest Rada Rodziców przy PSP Sława oraz nauczyciele. Zbiórka na ul. Ogrodowej 1 o godz. 9.30

Serdecznie Zapraszamy !!! 

 
19.04.2012
DZIEJE SZKOŁY W FOTOGRAFII I DOKUMENTACH - PLAKAT
 
 
03.04.2012
WYSTAWA STROIKÓW WIELKANOCNYCH

Zbliżają się święta wielkanocne, więc by podkreślić ten wyjątkowy czas, w holu szkoły przy ul. H. Pobożnego powstała wystawa stroików wielkanoncnych.

Wszystkie prace wykonane przez uczniów klas IV i  V  zachwycają wszystkich oglądających. Kurczaczki, pisanki, koszyczki zrobione z najróżniejszych materiałów dowodzą  tego, że najpiękniejsze i najcenniejsze jest to, co sami zrobimy.

Wystawę dodatkowo zdobią kolorowe plakaty wiosenne, które każda z klas wykonała z okazji przyjścia wiosny.

Wesoło, kolorowo, wiosennie – tak jest w naszej szkole.

 

Monika Stawska-Hatka

 
foto

 

23.03.2012
POWITANIE WIOSNY W ŚMIESZKOWIE

Dnia 21 marca dzieci ze szkoły w Śmieszkowie radośnie i uroczyście pożegnały zimę i przywitały wiosnę. Dzieci wraz z wychowawcami przeszły ulicami wsi głośno śpiewając i grając na tamburynach, aby wszystkim oznajmić, że to juz Wiosna!!! Uczniowie nieśli zrobione samodzielnie Marzanny, kolorowe kwiaty i gaiki. Dzieci nawoływały wiosnę wesołymi okrzykami. Powitanie wiosny było niezwykle barwne i wesołe

 

foto
 
23.03.2012
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ŚMIESZKOWIE

Dnia 20  stycznia w Domu kultury w Śmieszkowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z klas I III i oddziałów przedszkolnych w Śmieszkowie przygotowały na to święto okolicznościowe wiersze i piosenki oraz przedstawienie jasełkowe przygotowane przez W. Hładczuka. Włożyły w nie dużo serca i chętnie się ich uczyły. Uroczystość upłynęła w bardzo miłej atmosferze. Serdeczne życzenia dla Babć i Dziadków złożyła obecna na uroczystości Pani wicedyrektor Jolanta Hanaczewska. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami a dziadkowie byli pełni podziwu dla swoich wnucząt. Po występie dla każdego czekał słodki poczęstunek.

W godzinach popołudniowych tego samego dnia dzieci wreszcie doczekały się długo oczekiwanego Balu  Choinkowego. Zabawa była bardzo udana o czym świadczą wesołe miny dzieci wyrażające radość i zadowolenie. Serdeczne podziękowania za organizację dla Pani Dyrektor Domu kultury Danuty Durek, Rady Sołeckiej oraz rodziców.

D. Kłyż, M. Szczepanowska, M, Napieralska, B. Michalska

 

foto

 

10.03.2012
PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Marzec jest miesiącem, w którym obchodzimy Światowy Dzień Poezji, Pisarzy oraz Dzień Teatru. W związku z tym uczennice należące do Aktywu Bibliotecznego, pod kierunkiem p. E. Mazur, przygotowały przedstawienie z okazji Pasowania na czytelnika klas I, które odbyło się 9 marca 2012 roku. Dziewczęta z klas  IV-VI,  wprowadziły pierwszoklasistów w świat bajek i baśni oraz uczyły  poszanowania książek i innych dokumentów bibliotecznych. Następnie dzieci  musiały wykazać się znajomością alfabetu, rozpoznać bajkowe postacie oraz wymienić najważniejsze zasady zachowania się w bibliotece. Wszystkie zadania uczniowie rozwiązali na szóstkę.
Następnie przyszedł czas na złożenie przez nich przyrzeczenia i dokonanie aktu pasowania na czytelnika. Wszyscy jednogłośnie obiecali, że będą czytać książki. Na zakończenie uroczystego spotkania  pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe zakładki do książek wykonane przez grupę uczniów z kółka plastycznego pod kierunkiem p. M. Stawskiej-Hatki.
Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie na pewno kojarzyła się najmłodszym z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są mile widziani i  które będą chętnie odwiedzać.

foto

 

 

AKTUALNA STATYSTYKA CZYTELNICTWA ORAZ CZYTELNICY NA "SZÓSTKĘ" - TUTAJ
 
 

 

05.02.2012
BIBLIOTEKA ZAPRASZA !!!
 

BIBLIOTEKA ZAPRASZA CZYTELNIKÓW

 

PONIEDZIAŁEK

7.30-11.05 

WTOREK

7.30-15.00

ŚRODA

 

UL. OGRODOWA

10.00- 13.35

14.35-15.00

7.30- 10.00

CZWARTEK

7.45-13.35  

PIĄTEK

UL. OGRODOWA

10.00- 14.05

7.30-10.00

 
 
29.02.2012
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE IV D

  Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości.
Dnia 27.01.2012r. o godzinie 12.00 w Publicznej Szkole Podstawowej w Sławie, w klasie IV d odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla kochanych gości przygotowano poczęstunek oraz ciekawy program artystyczny. Przybyłych gości przywitała Pani dyrektor Jolanta Hanaczewska.
      Występ rozpoczęli uczniowie  recytując wiersze znanych poetów. Wiersze przeplatali wesołymi piosenkami. Na koniec przedstawili króciutką inscenizację pt. „Jak dziadek piekł babkę”. Muszę przyznać, że mali artyści mieli wielką tremę przed swoją publicznością. Odprężyli się dopiero podczas wspólnego biesiadowania, przygotowanego przez rodziców.
     Program artystyczny, który zaprezentowali uczniowie zapewnił przybyłych gości o tym, że ich wnuczęta nie tylko osiągają wspaniałe wyniki w nauce, ale również posiadają zdolności muzyczne i aktorskie oraz, że w pełni już zaaklimatyzowali się w nowych warunkach w szkole.

 

    Wychowawczyni klasy IVd  Alicja Mazur

foto

 
20.02.2012
MISTRZOSTWA SŁAWY W GIMNASTYCE

Po raz pierwszy w gminie Sława odbyły się Mistrzostwa Sławy w gimnastyce "700 aktów ruchowych na 700 - lecie Sławy". Organizatorami był Zespół Szkół w Ciosańcu i ZSP Sława. Udział wzięły wszystkie szkoły z terenu gminy: I-III SP, IV-VI SP, I-III gimnazjum i I-III ZSP.
    Komisja oceniająca zawody: Helena Kamińska, Jarosław Moryto, Stella Juszczyk, Zastępca Burmistrza - Krzysztof Gruszewski, Zdzisław Siemczyk,  spisała się na medal. Mamy nadzieję, że tego typu zawody będą popularyzowały gimnastykę i przyczynią się do wszechstronnego rozwoju młodego człowieka.
    Dziękujemy wszystkim, którzy się  zaangażowali w organizację zawodów, a zwłaszcza Urzędowi Miejskiemu za ufundowanie pucharów i nagród oraz sponsorom prywatnym, Panu Tadeuszowi Kasperskiemu reprezentującemu PCK Sława. Podziękowania składamy również Jarosławowi Moryto i Stelli Juszczyk za profesjonalne przygotowanie sali i nagłośnienia.
    Wszystkim serdecznie dziękujemy! Do zobaczenia na następnych mistrzostwach!

           Zdzisław Siemczyk, Aneta Markiewicz

 
foto
 
20.01.2012
MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE STOŁOWYM-LGIŃ 2012

19 Stycznia w Lginiu odbyły sie Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym. Nasza szkoła po awansie w rozgrywkach  walczyła o możliwość zakwalifikowania się do rozgrywek  wojewódzkich. Po zaciętych pojedynkach jednak Sława w kategorii dziewcząt zajęła III miejsce a Chłopcy V.

fotorelacja
 
18.01.2012
MISTRZOSTWA GMINY W TENISIE STOŁOWYM

SZKOŁA PODSTAWOWA


Miejsca:
1.Wiktorowicz Weronika

foto

 
 
10.12.2011
5 PIŁKARSKIE CHŁOPCÓW

W piątek 09. 12. 2011 r. na hali widowiskowo-sportowej przy ZSP Sława odbyły się rozgrywki piłki nożnej halowej dla szkół podstawowych i gimnazjum. Wzięły w nich udział szkoły z gminy Sława. Każda szkoła otrzymała puchar i piłkę. Nasza szkoła zajęła I miejsce. Fundatorem nagród był Urząd Miejski w Sławie.

foto

06.12.2011
MIKOŁAJKI W ŚMIESZKOWIE

"Dziś do szkoły dwa Mikołaje przywędrowały,
 uczniów prez000000">"Dziś do szkoły dwa Mikołaje przywędrowały,
 uczniów prezentami obdarowały,
nawet dla Pań podarek miały.
Dzieci piosenki zaśpiewały,
a Panie zadania wykonały,
radości było co nie miara,
a pogoda przestala być taka szara.
Dnia 6 grudnia uczniowie ze szkoły w Śmieszkowie wyczekiwali niecierpliwie wizyty Św. Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, jak co roku we wczesnych godzinach rannych przybyły do szkoły nie jeden lecz DWA MIKOŁAJE! Jakaż była radość dzieci, gdy pod szkolę nadeszły Mikołaje. Serdeczne podziękowania "za to" dla Pani Agnieszki Wojciechowskiej i Pani Beaty Zgaińskiej ;] Dzieci zwłaszcza te najmłodsze początkowo były zaskoczone. Później jednak wszyscy doskonale się bawili, dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz tańcowały z Mikołajami. Po otrzymaniu łakoci każde z dzieci mocno uściskało Mikołaje, a Panie musiały wykonać zadania. Ciężko było się nam rozstać, gdyż każdy świetnie się bawił. Pożegnaliśmy Mikołaje i zaprosiliśmy do nas na przyszły rok.
Marlena Napieralska "

foto

 

30.11.2011
ANDRZEJKI W ŚMIESZKOWIE

foto

 

11.11.2011
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W ŚMIESZKOWIE

 Dnia 10.11.2011r. odbyła się w szkole w Śmieszkowie uroczystość z okazji 93 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polaków. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawcą Dorotą Kłyż. Recytowano poezję o tematyce patriotycznej i śpiewano pieśni niepodległościowe.
W uroczystościach wzięli udział zaproszeni goście:
- Sołtys wsi Śmieszkowo pani Monika Maciejewska
- ksiądz proboszcz Henryk Pastuszka
- dyrektor szkoły Jacek Smektała
- rodzice, nauczyciele wraz z uczniami.
mgr Dorota Kłyż

foto

 

28.10.2011
PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW W ŚMIESZKOWIE

" Pasowania nadszedł czas...
Dnia 28.10.2011 o godzinie 11 00 uczniowie Szkoły Filialnej w Śmieszkowie w obecnośczęstunek.
Zdjęcia z uroczystości wykonała pani mgr M. Napieralska, za które bardzo dziękujemy.
           wychowawca kl I mgr M. Szczepanowska

 

foto
 
25.10.2011
PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
 

foto

 


 

 

ZADANIA WYCHOWAWCZE SZKOŁY

 

SYLWETKA  ABSOLWENTA

 

 


 

13.10.2011
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
 

foto

 

 

13.10.2011
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W ŚMIESZKOWIE

Dnia 13.10.2011 roku w filialnej Szkole podstawowej w Śmieszkowie o godzinie 10.00 odbyła się mała uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas 0-III przygotowali wierszyki i piosenki. Uroczystość przebiegła w milej atmosferze. Na zakończenie uczniowie wszystkich klas złożyli pracownikom szkoły życzenia oraz wręczyli piękne laurki. Serdeczne podziękowania dla rodziców i uczniów składają nauczyciele: Dorota Kłyż, Małgorzata Szczepanowska oraz Marlena Napieralska.

 

foto

 

01.10.2011
I RODZINNY RAJD ROWEROWY

     W sobotę 1 października 2011r. Rada Rodziców przy Publicznej Szkole Podstawowej w Sławie zorganizowała  rajd rowerowy. Impreza zyskała szczególny wymiar, gdyż termin zbiegł się z Europejskimi Dniami Ptaków.

     76 amatorów aktywnego wypoczynku wyruszyło na trasę przygotowaną przez znanego miłośnika przyrody i Przyjaciela Szkoły pana Alfreda Roslera. W czasie wędrówki, dzięki ciekawym opowieściom naszego przewodnika, podziwialiśmy urocze zakątki najbliższej okolicy, piękne okazy miejscowej flory, jak również poznawaliśmy zwyczaje spotykanych po drodze ptaków leśnych i wodnych, np.: zimorodka, perkozy, łyski, kormorany, łabędzie nieme i inne. Usłyszeliśmy zadziwiające ciekawostki, a wśród nich jedną bardzo zaskakującą. Dowiedzieliśmy się, że w młodości po naszym jeziorze pływał kajakiem Karol Wojtyła razem ze swoimi uczniami.    W radosnej atmosferze pokonaliśmy trasę: Stary Rynek, OSiR, Dzika Plaża, Radzyń - Stacja Meteorologiczna, Kuźnica Głogowska, Myszyniec, Zwierzyniec. Najmłodsi uczestnicy mogli popisać się  sprawną jazdą na rowerze i wykazać się umiejętnościami matematycznymi podczas  przeliczania ptaków. Nad naszym bezpieczeństwem od momentu startu czuwali przedstawiciele Straży Miejskiej. Rodzice zadbali o słodki poczęstunek, było ognisko i pieczenie kiełbasek.

     Kiedy siły zostały zregenerowane, uczestnicy rajdu zmagali się w zawodach i konkursach sportowych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza dzieci, gdyż każda  konkurencja była nagradzana, dzięki instytucji PZU. Na zakończenie wiedza zdobyta w  drodze przez dzieci i młodzież została zweryfikowana. Przez cały czas dzielnie sekundowali im dorośli. Emocji było wiele.

      Piękna pogoda i uśmiechnięte buzie sprawiały, że organizatorzy z zadowoleniem przyjmowali gratulacje i podziękowania za udaną imprezę. Nie byłoby tak wspaniale, gdyby nie pomoc sponsorów, którym bardzo dziękujemy za wsparcie.

     W taki sposób PSP w Sławie wzbogaciła się o kolejną imprezę, która ma wejść na stałe do kalendarza pracy. Mamy już własny Festyn Rodzinny, a teraz i Rodzinny Rajd Rowerowy.

 

Marta Krzyśków

Uczennica klasy VIc PSP w Sławie

 

29.09.2011
MISTRZOSTWA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Dnia 29 września 2011 r. na terenie Sławskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Sławie odbyły się MISTRZOSTWA SŁAWY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH. Organizatorem imprezy była Publiczna Szkoła Podstawowa w Sławie przy współpracy SCKiW w Sławie. Zawody odbyły się pod patronatem Burmistrza Sławy. W zawodach udział wzięli uczniowie klas I – VI szkół podstawowych, gimnazjów oraz technikum z terenu gminy. Zwycięzcy zostali uhonorowani dyplomami oraz nagrodami ufundowanymi przez Urząd Miejski w Sławie. Celem imprezy było popularyzowanie biegania wśród dzieci i młodzieży oraz integracja podczas zawodów. Uroczystego otwarcia dokonał pan burmistrz Cezary Sadrakuła. Podziękowania kierowane są do dyrektora SCKiW  za pomoc w organizacji zawodów  oraz za udostępnienie nagłośnienia. Pogoda oraz humor dopisały. 

Ze sportowymi pozdrowieniami Organizatorzy

foto

23.09.2011
REJS PO JEZIORZE
W dniu 22.09.2011 Lubuski Klub Żeglarski zorganizował rejs po Jeziorze Sławskim dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej. Uczniowie pływali na łodziach klasy DZ, był to kolejny rejs z cyklu Lato pod Żaglami. Rejs zakończył się spotkaniem przy ognisku i pieczeniem kiełbasek. Kierownikiem wycieczki był pan Marek Niewiadomski, opiekunem Łukasz Kielnar
foto
 
16.09.2011
II TURNIEJ ORLIKA O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA
 

Dnia 14.- 15.09.2011 na boisku Orlik w Sławie odbyły się eliminacje do zawodów wojewódzkich o Puchar premiera Donalda Tuska.

Celem  II TURNIEJU ORLIKA O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA było promowanie wśród dzieci i młodzieży sportowej aktywności i zasad rywalizacji fair play, aktywizacja lokalnych społeczności oraz zachęta do organizowania różnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje boisko - ORLIK 2012” .

Turniej Orlika przeznaczony był dla drużyn piłkarskich dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych 10 – 11 oraz 12 – 13 lat. W rozgrywkach  uczestniczyli  reprezentacje szkół z naszej gminy.
Wszyscy uczestnicy turniejów eliminacyjnych rozgrywanych na Orlikach otrzymali pamiątkowe koszulki.
Najlepszą drużyny w finałach wojewódzkich  otrzymają piłki a w finale krajowym otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe: stroje piłkarskie, piłki, aparaty fotograficzne, odtwarzacze MP3 i wiele innych. Nasza drużyna dostała się do eliminacji wojewódzkich, lecz z powodów organizacyjnych nie pojechała na rozgrywki.

 
foto
 
15.09.2011
SPRZĄTANIE ŚWIATA W SŁAWIE KL. I - III

Dnia 15 września 2011 roku uczniowie klas I  -  III szkoły podstawowej w Sławie oraz zerówki szkolne wzięły udział w akcji "Sprzątanie Świata" . Przed przystąpieniem do sprzątania odbyło się spotkanie w Nadleśnictwie, gdzie ustalono i przydzielono teren, zaopatrzono dzieci w rękawiczki jednorazowego użytku oraz worki na odpady: zielone- szkło, niebieski - papier i odpady komunalne, żółte - plastik. Akcja została przeprowadzona sprawnie, a wszystkie odpady zostały ustawione w workach, w wytyczonych miejscach. Posprzątano teren wokół szkoły oraz pobliski park "Lubogoszcz" . W akcję włączyły się także filie szkoły w Śmieszkowie i w Lipinkach, sprzątając teren przy szkołach w swoich miejscowościach. Dzieci uczyły sie segregacji odpadów oraz ich celowości, a także współodpowiedzialności za stan najbliższego

środowiska. Dodatkowym bodźcem do działania była chęć obcowania z przyrodą, wspólne wyjście oraz uśmiech i dobre słowo ze strony dorosłych. Po zakończonym spotkaniu dzieci wykonały prace plastyczne związane z akcja.

Opiekunowie SK LOP Ewa Zgaińska Jóźwiak

 
foto

 

 
15.09.2011
SPRZĄTANIE ŚWIATA W SŁAWIE KL. IV - VI

15.09.2011r. w Publicznej szkole Podstawowej w Sławie odbyła się kampania – Sprzątanie świata. W akcji udział wzięli uczniowie klas IV-VI, ogółem  dzieci 230.W tym roku akcja przebiegała pod hasłem „ Lasy to życie - chrońmy je",  tym samym organizatorzy nawiązują do ogłoszonego przez ONZ, Międzynarodowego Roku Lasów. Przed akcją uczniowie zostali zapoznani z informacjami  dotyczącymi ochrony lasów .Podczas pogadanek i rozmów uświadomili sobie, ze lasy to miejsca tętniące życiem. Zachowując czystość w lesie, ograniczając ilość dzikich wysypisk i odpadów stwarzających zagrożenie – dbamy o to, aby zachować naturalne warunki środowiskowe, zapewniające trwałość drzewostanów i ograniczające występowanie niebezpiecznych sytuacji (np. pożary).W roku bieżącym w naszej szkole  akcja przebiegała trzyetapowo. Uczniowie uczęszczający na zajęcia kółka przyrodniczego  wykonywali plakaty, promujące  akcję. Każda „klasa” swoimi pracami ozdobiła korytarze szkolne. Uczniowie klas IV wraz z opiekunami  porządkowali aleję drzew posadzonych na boisku szkolnym,   i teren wokół szkoły. Dzieci z klas V sprzątały park, okolice tzw. „dzikiej plaży”, natomiast uczniowie z VI klas sprzątali wejście do parku, okolice kościoła aż do kamienia.

W okolicy klombu i „ dzikiej plaży” uczniowie zlokalizowali, za garażami nielegalne wysypisko śmieci, z którego usunęli( 2 worki opakowań szklanych). Większość śmieci uczniowie zgromadzili przy śmietnikach szkolnych, oraz przy wyjeździe z parku.

 Alicja Mazur

foto
 
 
15.09.2011
SPRZĄTANIE ŚWIATA W ŚMIESZKOWIE
Dnia 15 września 2011 roku uczniowie szkoły podstawowej w Śmieszkowie wraz z wychowawcami, podobnie jak w latach poprzednich wzięli udział w VIII akcji „Sprzątania Świata”.
Akcja została przeprowadzona sprawnie i w miłej atmosferze. Posprzątano teren wokół szkoły oraz ścieżkę przy samym wejściu do pobliskiego lasu.
„Sprzątanie Świata” uczy odpowiedzialności za otaczający nas Świat, pobudza do działania w ramach ekologii, tworzy zdrową rywalizację w słusznej sprawie i jest pożytecznym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia.
Marlena Napieralska

foto
 
 
01.09.2011
Inauguracja nowego Roku Szkolnego 2011/2012
 
List od posła p. Balcerzaka
 
foto
 

 

Mapa strony

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 283 gości oraz 0 użytkowników.

Blog szkoły

Gazetka szkolna