Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sztafeta Pamięci Generała Broni Tadeusza Buka

Przez Sławę ze Spały do Żagania
Przez nasze miasto przebiega trasa Sztafety Pamięci Generała Broni Tadeusza Buka organizowana przez 34. Brygadę Kawalerii Pancernej w Żaganiu. Biegacze – żołnierze wyruszyli 10 kwietnia w rocznicę Katastrofy Smoleńskiej, w której generał zginął. Tego dnia również przy grobie gen. Buka na cmentarzu w Spale-niedaleko miejsca stacjonowania 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, w której przez kilka lat pełnił służbę stale odbywają się uroczystości. Nie inaczej było w tym roku. Przedstawiciele władz wojskowych i państwowych, rodzina oraz przyjaciele złożyli kwiaty na grobie, oraz wspomnieli tragicznie zmarłego dowódcę.
Tym biegiem przedstawiciele wojska przybliżają postać generała, ale również dają przykład młodym Polakom. Zachęcają do aktywności fizycznej. Dzisiaj w godzinach późnopopołudniowych delegacja uczniów PSP w Sławie powitała biegaczy i przebiegła z nimi symboliczny odcinek przez Sławę. Po zakończonym biegu odbyło się oficjalne przekazanie pałeczki sztafetowej oraz księgi pamiątkowej Krzysztofowi Gruszewskiemu – zastępcy Burmistrza Sławy. Jutro rano odbędzie się akademia, a tuż po niej sztafeta wyruszy w dalszą drogę, gdzie kolejnym przystankiem będzie Nowa Sól.

żródło: https://www.facebook.com/S%C5%82awa-179700432079846/?hc_ref=PAGES_TIMELINEgaleria

galeria

Mapa strony

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Blog szkoły

Gazetka szkolna