Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Skansen w Ochli

W piątek 23 marca uczniowie klas III e ; III f wraz z wychowawcami p. Sylwią i p. Marleną wybrały się na wycieczkę do skansenu w Ochli. Pierwszą część wycieczki stanowiły warsztaty z malowania pisanek, a właściwie pisania pisanek woskiem pszczelim.

Uczniowie na początku dowiedzieli się między innymi: dlaczego pisanki są wpisane w tradycję Świąt Wielkanocnych i jak można ozdabiać świąteczne jajka. Następnie przystąpili  do ozdabiania wydmuszek. W skupieniu i starannie tworzyli piękne wzory na pisankach pod okiem pań prowadzących warsztaty. Dzieci były bardzo zadowolone z własnej pracy i powstałych kolorowych pisanek. Drugą część wycieczki stanowiło zwiedzanie skansenu. Uczniowie mogli obejrzeć domostwa, przedmioty codziennego użytku, szkołę, sklep, warsztat szewca, kowala czy winnice. W drodze powrotnej do domu zatrzymaliśmy się w McDonal's.

Była to wspaniała wycieczka do przeszłości. Przekonaliśmy się, że odpoczywając i bawiąc się, również możemy zdobywać i poszerzać wiedzę. Wszyscy uczniowie wrócili z wycieczki zadowoleni i pełni wrażeń.

A.R.-K.

 

Galeria zdjęć: kliknij tutaj

Mapa strony

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.

Blog szkoły

Gazetka szkolna