Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wycieczka do stolicy Saksonii

Dnia 11 maja br. (piątek) grupa uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Sławie udała się na wycieczkę do Drezna. Wizyta w stolicy Saksonii rozpoczęła się od zwiedzania tzw. Szklanej Manufaktury należącej do koncernu Volkswagen. 

Młodzież zapoznała się z głównymi trendami rozwoju e-motoryzacji, podziwiała dawne i obecne prototypy pojazdów ekologicznych, linię produkcyjną składanych w tym obiekcie samochodów elektrycznych typu Golf oraz miała możliwość osobiście przekonać się o komforcie niektórych modeli i zasiąść za kierownicą. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Starego Miasta. O jego historii opowiadał nam dr Dietrich Krause, mieszkaniec dzielnicy Laubegast, współinicjator współpracy ze sławską Lubogoszczą. Wrażenie na wszystkich zrobiły m.in. takie budowle, jak Zwinger, Opera Sempera, Pałac Królewski, czy kościół Najświętszej Marii Panny (Frauenkirche). Był również czas na nabycie drobnych upominków. Po atrakcyjnym dniu zwiedzania tego pięknego miasta około godziny 20.00 wróciliśmy do domu.

 

Galeria zdjęć: kliknkij tutaj

Mapa strony

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Blog szkoły

Gazetka szkolna