Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

101. rocznica odzyskania Niepodległości

Niepodległość i pamięć” to dwa ważne słowa, które upamiętniły 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej w Sławie.

W dniu 08.11.19 r. w Szkole Podstawowej w Sławie odbyła się uroczysta akademia poświęcona uczczeniu pamięci tych, którzy oddali za nią życie. 

Występ został uświetniony piękną lekcją historii, recytacjami utworów oraz patriotycznymi pieśniami w wykonaniu uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani M. Wójtowicz, M. Boryczki i K. Przybylskiej.

Celem uroczystości było uczczenie narodowego święta, rozwijanie i pogłębianie zainteresowania przeszłością, ugruntowanie poczucia tożsamości narodowej, umacnianie patriotyzmu oraz uświadomienie młodym ludziom znaczenie takich wartości, jak: wolność, niepodległość i suwerenność. Ta piękna lekcja miała zadanie przekazać, jak ważna jest nasza historia i dlaczego należy ją pielęgnować.

 

Marzena Boryczka

 

Galeria zdjęć: kliknij tutaj

 

Mapa strony

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Blog szkoły

Gazetka szkolna