Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Międzynarodowy Dzień Kropki

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent, „Dzień Kropki” jest dobrym pretekstem do pokazania go światu. Jest to ciekawa propozycja na zajęcia w szkole.

 

15 września 2016 roku uczniowie klasy III c, III b oraz oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej w Sławie włączyli się w obchody  Międzynarodowego Dnia Kropki. Każdy w tym dniu przyszedł w ubraniach ozdobionych kropkami. Zaczęliśmy od oglądania filmu o małej Vashti. Potem rozmawialiśmy o swoich zainteresowaniach, talentach i zaletach. Prezentowaliśmy je w różny sposób. Młodsze dzieci odgrywały scenki dramowe, starsze opisały je na okrągłych kartkach, z których powstało       „Drzewo talentów”. „Włączyliśmy swoją kreatywność” w tworzeniu opowiadania „ Była sobie kropka……” , dzieci wykonały prace plastyczne z kropek. Bawiliśmy się w kropkowe podchody, które dostarczyły nam wiele emocji i śmiechu. Kolejnym zadaniem sprawiającym dzieciom dużo radości było przygotowanie okrągłych kanapek, były piękne, smaczne i zdrowe. 

Wykonywaniu „kropkowych zadań” towarzyszył entuzjazm uczniów.

Mam nadzieję, że za rok przybędzie nam uczestników „ Święta Kropki”.

 

M. Kaczorowska 

Mapa strony

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Blog szkoły

Gazetka szkolna