Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Światowy Dzień Pluszowego Misia 2017

25 listopada obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Miś jest przyjacielem dzieci, czy wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela? Z okazji wspomnianego święta w Szkole Podstawowej w Sławie uczniowie klas 1-4 przybyli do szkoły z pluszowymi misiami

Zabawka ta towarzyszy dzieciom wiele lat, to nie tylko pluszowa przytulanka, to "ktoś" bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony.
Celem głównym imprezy, organizowanej co roku przez bibliotekę szkolną, jest rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych, promocja książki jako tekstu kultury oraz integracja dzieci poprzez aktywne uczestnictwo we wspólnej uroczystości. 
Z tej okazji uczniowie zapoznali się z historią pluszowego misia, pięknie przystroili swoje klasy oraz wykonali gazetki. Dzień obfitował w wiele atrakcji przygotowanych we współpracy z wychowawcami klas 1-4: odbył się konkurs wiedzy o misiach, projekcja bajki „Miś Uszatek”, czytanie fragmentów książki „Kubuś Puchatek”, śpiewanie znanych piosenek o misiach, gimnastyka z misiami oraz konkurs plastyczny „Portret Kubusia Puchatka”. 
Najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem. Wszyscy doskonale się bawili w towarzystwie swoich pluszowych przyjaciół.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za udział i zaangażowanie!
Tekst: E. Mazur

 

Galeria zdjęc: kliknij tutaj

Mapa strony

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Blog szkoły

Gazetka szkolna